Orienteringsløb på Bornholm

kloeftOnsdagstræningen starter igen den 6. april
Kom og vær med når vi starter vores træningssæson op i Nordskoven.
Alle er velkomne, og der er baner på alle niveauer.
Hvis du er mere til cykling, så er der også mulighed for MTB-orientering.
Der kræves ingen forhåndstilmelding. Du møder bare op.
Læs mere under Onsdags-træning


LØBSKALENDER 2016
BANELÆGGERE/ARRANGØRER FINDER INDBYRDES UD AF EVENTUEL BYTTE AF DATOER OG ANDET. HENVENDELSER ANGÅENDE UDFÆRDIGELSEN AF TERMINSLISTEN SKER TIL BESTYRELSEN. EVT. BYTTE AF LØB, DATOER OG MØDESTEDER MEDDELES BESTYRELSEN OG UNDERTEGNEDE.

DatoKl.LøbstypeKortMødestedMødesteds-adresseBanelæggere/ArrangørerBemærkn.
Søn 17. apr.08.45P-Løb 3BastemoseFugletårnetSegenvejNils Pedersen & Svend Aage Kristoffersen
Søn 24. apr.08.45P-Løb 4HammerenSandlinienSandlinienHans J. Madsen & Frits Hansen
Søn 1. maj08.45By Sprint 3Rønne N.Viking AtletikTorneværksvej 20Miriam Asvarisch & Brian KofodLuftfoto/O-Kort
Søn 8. maj08.45P-Løb 5Rø PlantageMortingevejMortingevejJan Grooss & Tom Jørgensen
Søn 22. maj09.00Kont. af fas. post.Blykobbe PlantageSandegårdHaslevejLene GroossSkovkarle
Man 30. maj17.45Sommercup 1Vestermarie PlantageGrusgravenGlasvejenKim & Mogens Cordua
Søn 5. juni08.45BM MassestartVarperneSchæferhundekl.Ll. MyregårdsvejenGunnar Pedersen & Folmer Dahl
Man 13. juni17.45Sommercup 2Rønne PlantageRastepladsSøndre Landevej 2dGunnar Pedersen & Folmer Dahl
Søn 19. juni08.45P-Løb 6Blykobbe PlantageNordskov CampingAntoinettevejCarsten Andersen & Jørn Bendtsen
Man 20. juni????Mellem distanceDueodde????????Politiets Idrætsforening
Tir 21. juni????SprintChristiansø????????Politiets Idrætsforening
Ons 22. juni????Lang distanceHammeren????????Politiets Idrætsforening
Man 27. juni17.45Sommercup 3RytterknægtenP-PladsSpringbakkevejenBent & Brian Christiansen
Ons 13. juli17.45Sommerløb 1SlotslyngenSlotslyngvejSlotslyngvejErik Hansen
Ons 20. juli17.45Sommerløb 2BastemoseHareløkkerneSegenvejErik Hansen
Ons 3. aug.17.45Sommerløb 3Blykobbe PlantageVilla NovaHaslevejTom Jørgensen & Hanne Lundgaard
Man 8. aug.17.45Sommercup 4HammerenP-Plads OpalsøenHammersøvejNils Pedersen & Svend Aage Kristoffersen
Søn 14. aug.08.45P-Løb 7DueoddeFyretFyrvejMikkel Toudal & Flemming Hansen
Man 22. aug.17.45Sommercup 5Rutsker HøjlyngRokkestenenSlettevejTorben Nielsen & Camilla Christensen
Søn 28. aug.08.45BM-KlassiskParadisbakkerneP-PladsOksemyrvejenFinn Grønnegaard & Finn E. Marcher
Man 5. sep.17.45Sommercup 6VarperneSiegårdsvejenSiegårdsvejenFrits Hansen & Finn E. Marcher
Søn 11. sep.08.45By Sprint 4Hasle By/LystskovHasle FælledFælledvejLene Grooss & Hanne LundgaardLuftfoto/O-Kort
Søn 18. sep.08.45BM-KortSlotslyngenSlotslyngvejSlotslyngvejKjeld & Benedikte H. Hansen, Gunnar Pedersen
Søn 25. sep.09.00TræningGalløkkenP-PladsStrandvejenCarsten Andersen & Jørn Bendtsen
Søn 2. okt.08.45P-Løb 8RaghammerP-PladsVestre SømarksvejAnders Nielsen & Peter Munch
Søn 9. okt.08.45By Sprint 5ÅkirkebyTorvetTorvetJørgen Kirkeby
Søn 16. okt.08.45P-Løb 9RytterknægtenKongemindetKongemindevejenJens Ole Marcher & Torben Nielsen
Søn 23. okt.08.45By Sprint 6NexøTorvetTorvetOve Nielsen & Pernille NilssonLuftfoto
Lør 29. okt.12.00Höst OpenRytterknægtenHans Jørgen Madsen &
Torben Nielsen
Søn 30. okt.09.00Höst OpenHammerenKaj Erik Mortensen & Ole HansenCross Cup 1
Søn 6. nov.08.45P-løb 10BolsterbjergØstlige P-PladsBolsterbjergvejenAndreas B. Møller & Jes H. Thorsen
Søn 13. nov.08.45Vinterlang 1Rø PlantageRø SavværkSplitsgårdsvejSten Funder & Jan GroossCross Cup 2
Søn 20. nov.09.00Kont. af fas. post.Rønne PlantageVandværketStampevejLene GroossSkovkarle
Søn 27. nov.08.45Vinterlang 2BastemoseP-PladsChr. X's VejKjeld & Benedikte H. Hansen, Gunnar Pedersen
Søn 4. dec.09.00TræningHasle LystskovP-PladsGlasværksvejKurt Jørgensen & Leif MunchCross Cup 3
Søn 11. dec.13.00JuleløbFRIT VALGViking AtletikTorneværksvej 20Jørgen Hammer